Головне про наймасштабніший збій соцмереж за останні роки

Категорії
Ця стаття була оновлена 05.10.2021

Яких сервісів торкнулося, попередні причини поломки і реакція користувачів ще "живого" твіттера в одному матеріалі.

4 жовтня користувачі мережі поскаржилися на проблеми з доступом до Facebook, Instagram і WhatsApp. Журналісти і технічні фахівці припустили, що це сталося через зміни в системі доменних імен, інтернет буквально "перестав бачити" Facebook і пов'язані з ним сайти. Через наплив користувачів з цієї соцмережі інші стали працювати повільніше.

Спочатку "впав" Facebook і додатки компанії. Слідом за ними почалися перебої в роботі інших соцмереж.

О 18:45 користувачі мережі почали повідомляти про проблеми з доступом до Facebook, Instagram і WhatsApp як через веб-версії, так і через мобільні додатки. Користувачі WhatsApp також скаржилися на неможливість відправити повідомлення.

Представники команди підтримки Facebook повідомили про те, що знають про проблеми з доступом до додатків компанії і працюють над усуненням неполадок.

В Instagram також підтвердили збої в роботі соцмережі. Вони пообіцяли відновити роботу найближчим часом і попросили користувачів "трохи потерпіти".

Можлива причина збоїв

Записи DNS, які повідомляють системам, як знайти Facebook або Instagram, були видалені сьогодні вранці з таблиць глобальної маршрутизації, повідомив журналіст Брайан Кребс.

Система доменних імен (Domain Name System, DNS) дозволяє зіставити доменні імена веб-ресурсів з IP-адресами фізичних пристроїв, на яких вони розташовані. Це аналог "телефонного довідника" в інтернеті: DNS конвертує введені користувачами назви сайтів в цифрові адреси.

Журналіст зазначив, що невідомо, чому записи DNS видалили. Кребс вважає, що це сталося, ймовірно, через внутрішнє оновлення системи Facebook. Видалення записів підтвердили і інші журналісти і технічні фахівці.

Оновлення. Користувачі по всьому світу також скаржаться на проблеми з доступом до Twitter, Google і Amazon.

Оновлення 2. 5 жовтня, близько 1:00, в соцмережах стали повідомляти про можливість користуватися в Facebook, Instagram і WhatsApp. В цілому сервіси не були доступні по всьому світу близько семи годин - це найбільший подібний збій за останні роки.

( 24 )
Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
Тільки надійні методи розкрутки
Тільки надійні методи розкрутки
Безпечна оплата та гарантія виконання
Безпечна оплата та гарантія виконання
Позитивні відгуки наших клієнтів
Позитивні відгуки наших клієнтів
Акції та знижки на наші послуги
Акції та знижки на наші послуги