Як самостійно зробити круте відео для YouTube

Категорії
Зміст
 1. Вирішіть, для кого ви це знімаєте
 2. Демографія
 3. Географія
 4. Соціальне положення
 5. Інтереси
 6. Визначте мету
 7. Вивчіть конкурентів
 8. Використовуйте тренди
 9. Shorts
 10. Підказки
 11. Автоматичні субтитри
 12. Ідеї для сценарію
 13. Міні-серіал у вигляді преролів
 14. Пародії
 15. Танцювальна реклама
 16. Зйомка
 17. Підбір локації
 18. Кастинг акторів
 19. Процес зйомки
 20. Постпродакшн
 21. Відеоредактори для професіоналів
 22. Vegas PRO
 23. DaVinci Resolve
 24. Софт для новачків та користувачів середнього рівня
 25. ВідеоМОНТАЖ
 26. ВідеоШОУ
 27. Підсумуємо

Згідно зі статистикою від UpSocial, у 2021 році 86 % маркетологів відзначили, що відеоконтент допоміг компаніям збільшити потік трафіку на сайти. 85 % користувачів при цьому заявили, що швидше подивляться ролик, ніж читатимуть текст. Якщо врахувати, що YouTube другий за популярністю майданчик у світі (після Google), тут точно варто розміщуватися.

Я розповім, як створити відео для YouTube в умовах обмеженого бюджету: з чого почати, де брати ідеї та як заощадити на монтажі. Якщо рекламу потрібно випустити терміново, можете почитати, як робити круті відео для YouTube за 10 хвилин, у цій статті.

Вирішіть, для кого ви це знімаєте

Універсальне питання, з якого починається будь-яка маркетингова стратегія. Коли я бачу, кому конкретно продаю свій продукт, мені простіше налагодити комунікацію і допомогти людині вирішити її проблему. Я не розпорошуюсь на всіх, а працюю з тими, хто потенційно зацікавлений. Це береже рекламний бюджет і допомагає швидше звести виробника і покупця.

Портрет цільової аудиторії будую на основі чотирьох характеристик:

Демографія

Стать, вік - починаємо з цього. Сімейний стан не завжди важливий. Наприклад, якось ми готували ролик для топового майстра з манікюру. Нам було неважливо, чи заміжні дівчата та жінки, які можуть побачити цю рекламу, але вік враховували суворо від 18 років. Якщо майстер прийме неповнолітню, у нього можуть бути проблеми - деякі маніпуляції з кутикулою прирівнюються до медичної процедури.

Географія

Тут грає роль, в якому регіоні, місті чи селі живе потенційний глядач. Припустимо, ми по всій країні шукаємо співробітників для м'ясокомбінату, що виробляє свинячу ковбасу.

Соціальне положення

Подумаємо, наскільки успішний наш клієнт, наскільки освічений та як оцінює свій дохід. Логічно, що пропонувати вчителю із зарплатою у 17 000 товар преміум-сегменту буде знущанням, а успішного бізнесмена ми збентежимо, якщо запропонуємо йому курку за акцією.

Інтереси

Я люблю створювати портрети, орієнтуючись на психотип споживача. Психотипів всього 6: кар'єрист, обиватель, новатор, інтелігент, гедоніст, наслідувач. У кожного з них різні цінності, звички, форми дозвілля, та й чіпляють їх зовсім різні речі. Утримувати увагу ці люди теж будуть по-різному. Це впливає на хронометраж ролика:

 • Для кар'єриста, що вічно поспішає, використовуємо лаконічну 15-секундну рекламу.
 • Обиватель та інтелігент впораються і з хвилинним роликом.
 • Для інших груп беремо середнє значення. За даними Всесвітнього центру рекламних досліджень ефективно працює реклама тривалістю у 30 секунд.

Визначте мету

Яке завдання для бізнесу ми хочемо вирішити? Особисто нам цей ролик навіщо? Потрібен чітка та однозначна відповідь. Це не дасть збитися з курсу при створенні рекламних роликів для YouTube та допоможе правильно сформулювати СТА. Заклик до дії можна буде закріпити у відео у вигляді підказки (про те, як це робиться, розповімо далі).

Отже, які бувають цілі?

 • Підвищити впізнаваність особистого бренду. На YouTube активно розвивають свої блоги експерти з різних областей - маркетологи, дизайнери, фітнес-інструктори, оглядачі товарів, психологи та ін. Приклад СТА для фіналу відео: підписатися на канал, отримати чек-лист за репост.
 • Перегнати трафік на сайт або в соціальні мережі своєї компанії. Актуально для будь-якої ніші. Приклади СТА: перейти на сайт, більше оглядів у Телеграм-каналі, ми в Instagram.
 • Зміцнити свої позиції серед відданої аудиторії або нагадати про себе. По суті, це створення спільноти всередині бренду. Підходить для середнього та великого бізнесу. Приклади СТА: поставити питання експерту, приєднатися до нас у соціальних мережах, додатися у VIP-чат.
 • Збільшити продажі. Використовуйте YouTube, якщо ведете інтернет-магазин, займаєтеся товарами ручної роботи (іграшки, дизайнерський одяг, косметичні засоби та ін.), просуваєте свій акаунт на маркетплейсі. Приклади СТА: перейти на сайт, подивитися каталог, отримати знижку 15 %, замовити безкоштовний пробник.

Вивчіть конкурентів

Коли цілі визначені, вирушаємо дивитися на конкурентів. З'ясуємо, хто є нашим прямим конкурентом за увагу глядача, і зберемо статистику по провідним каналам. Шукати конкурентів можна за хештегом, через пошуковий запит або сервіси типу Popsters та Livedune.

Кращі гравці у вашій ніші можуть багато чого навчити

Яка інформація стане у нагоді?

 • Динаміка розвитку каналів. Допомагає зрозуміти, який контент затребуваний. На кращих каналах можна збирати референс за форматами, сюжетами, емоціями, шрифтами для плашок. Можна навіть знімати схожі ролики, але доведеться додавати у свої відео більше користі та видовищності.
 • Успішний та провальний контент. Аналізуємо, на які теми та формати аудиторія реагує активніше. Уважно читаємо негативні коментарі, щоб визначити, що автор відео зробив не так, і не повторюємо його помилок.
 • Ключові слова. Дивимося, які теги працюють краще за все, і використовуємо їх у власних описах до відео.

Використовуйте тренди

Є ряд популярних фішок, які допоможуть вивести ролик у рекомендації.

Shorts

У 2021 році YouTube запустив сервіс коротких відео тривалістю до 1 хвилини, подібних до роликів з TikTok. Вони виходять у окремій стрічці, що можна вигідно використовувати для розкрутки. На нас також працює висока розтиражованість сервісу: якщо у звичайній стрічці глядачі дивляться відео 20 хвилин, у Shorts вони за той же час встигнуть подивитися 20-30 роликів. Приклад вдалого кейса - канал Jake Fellman, що з'явився у жовтні 2020 року. Всього за рік за допомогою Shorts акаунт виріс до 7,46 млн передплатників.

Підказки

Через Творчу Студію YouTube кріпимо до роликів підказки. Це спеціальні повідомлення, які спливають поверх відео і роблять його інтерактивним. За допомогою підказок можна просувати товари та послуги, рекламувати канал та інші публікації у своєму акаунті. Ефективність інструменту відстежується в розділі статистики.

У вигляді спливаючих повідомлень розміщуємо:

 • посилання на сайти та соцмережі;
 • посилання на інші наші канали;
 • опитування.

Обов'язково кріпимо до підказки заклик до дії - приклади фраз були вище. Якщо користувач не натисне на повідомлення з підказкою, воно зникне.

Автоматичні субтитри

Щоб сприймати проморолик було простіше і він був зрозумілий навіть без звуку, використовуємо субтитри. Їх можна підключити через Творчу Студію (вкладка "Розширені налаштування"). За допомогою спеціального алгоритму відеохостинг розпізнає мову і виводить її у вигляді тексту на екран. Субтитри утримують на перегляді тих, хто зараз їде у громадському транспорті, знаходиться в людному шумному місці або погано чує внаслідок фізичних особливостей.

Ідеї для сценарію

Я не буду розглядати стандартні варіанти сценаріїв "від імені покупця", "іміджеве відео з виробництва" та ін. Ви й так напевно про них чули. Ось деякі не заїжджені ідеї для реклами, на яку хочеться клікнути:

Міні-серіал у вигляді преролів

Прерол - короткий рекламний ролик, який показується до початку основного відео. Серіал може складатися з декількох незалежних роликів, всередині яких відбуваються свої маленькі історії.

Інший варіант - зібрати прероли у фільм.

Пародії

Ідея полягає в тому, щоб використовувати сюжет або відсилання до одного з гучних фільмів, серіалів або до популярного в інтернеті відео. Так, наприклад, зробили креативні рекламщики з авіакомпанії Air New Zealand. Взяли трохи ельфів, хобітів, додали пілота, схожого на Гендальфа Сірого, і ось уже ролик про правила безпеки під час польоту подивиться навіть той, хто нікуди летіти не збирається.

The Most Epic Safety Video Ever Made #AirNZSafetyVideo

Танцювальна реклама

Популярні у TikTok та Reels Instagram танцювальні челенджі набирають мільйони глядачів, і ці тренди також можна використовувати в рекламі. Взагалі танці виглядають легко і отримують непогані огляди. А деякі стають справжніми хітами, як, наприклад, танцювальний експромт від Х'ю Джекмана в рекламі Ліптон:

Lipton Ice Tea Ad: Hugh Jackman - Tokyo Dancing Hotel

Зйомка

Як зробити рекламне відео для Ютуба чи Інстаграма, якщо бюджет на зйомку обмежений?

Підбір локації

Якщо оренда хромакейного павільйону не по кишені, його можна відтворити у будь-якій інтер'єрній студії або офісі. Потрібно тільки завісити стіни зеленим полотном. Це ідеальний фон, щоб на етапі монтажу замінити задній план. Рекламні вайни, танці та серіали можна знімати на вулиці, у кафе або домашній обстановці.

Зйомка фрагменту іміджевого ролика в офісі компанії

Кастинг акторів

У театральних вузах країни багато бажаючих засвітитися хоч де-небудь. Зверніться до керівництва навчального закладу, щоб розпочати співпрацю. Також можна використовувати інтернет-ресурси з акторськими базами - Кто.tv, ВсеКастинги та ін.

Бажаючі взяти участь у зйомках завжди знайдуться

Процес зйомки

Визначте графік зйомки, список необхідної техніки та варіанти її перевезення. В умовах, коли потрібно максимально заощадити, знімати можна на мобільний телефон. Сучасні смартфони вміють писати відео у HD, стабілізують картинку автоматично та відмінно справляються навіть з нічною зйомкою. Додати яскравості та зняти дефекти зображення можна буде потім, на етапі монтажу.

Закріпіть телефон на штативі, якщо працюєте без помічників

Постпродакшн

Відзнятий матеріал потрібно продивитися, вибрати вдалі дублі та все грамотно з'єднати. Розглянемо кілька програм для ПК, де це можна зробити. Раджу працювати над матеріалами саме на комп'ютері, тому що на великому моніторі простіше побачити недоліки запису. До того ж спеціальний софт містить більше інструментів для редагування, ніж мобільні редактори.

Відеоредактори для професіоналів

Потужні програми, в яких можна змонтувати рекламу будь-якого рівня складності. Вимогливі до комп'ютера і коштують чималих грошей, але якщо ви збираєтеся наповнити ролик крутими спецефектами та глибоко опрацювати кожну з аудіодоріжок, без них ніяк.

Vegas PRO

Фішкою програми можна назвати покращений хромакей Boris FX Primatte Studio, який коригує нерівномірність екранів і точно відстежує об'єкти у кадрі. У програмі можна працювати з необмеженою кількістю аудіо та відеодоріжок, використовувати бібліотеку з 800+ ефектів, налаштовувати скрипти.

DaVinci Resolve

Відомий в американській кіноіндустрії відеоредактор, який використовували при монтажі "Месників" та "Термінатора. Генезис". Особливо успішно реалізований модуль Fusion, який відповідає за спецефекти. У аудіоредакторі Fairlight, вбудованому в систему, можна покращувати фонограму, переробляти озвучку та застосовувати ще десятки професійних аудіосистем.

Софт для новачків та користувачів середнього рівня

Якщо комп'ютер не тягне професійне ПЗ, а інтерфейс редакторів здається складним, ось варіанти більш прості. Ці програми повністю русифіковані, зрозумілі з перших хвилин, але в той же час досить функціональні, щоб впоратися із заміною тла або озвученням.

ВідеоМОНТАЖ

Працює на всіх популярних версіях Windows, допоможе видалити непотрібні фрагменти з ролика та вміє записувати з веб-камери. Дозволяє змінювати переходи між сценами, накладати субтитри, початкові та фінальні заставки. У аудіоколекції зберігається понад 200 музичних композицій з відкритою ліцензією, які не банять на YouTube. Але також можна додавати власну музику з комп'ютера та записувати голосові коментарі через мікрофон.

ВідеоШОУ

Ще один нескладний варіант, щоб навіть без навичок монтажу створити якісне рекламне відео. Крім вбудованих каталогів титрів, музики та переходів, додаток містить опції професійної обробки роликів - хромакей, накладення 3D-тексту, роботу з шарами, маски.

Редактор сприймає частини ролика як слайди, у яких можна точно скорегувати всю використану анімацію. Через ключові кадри легко налаштувати рух будь-якого елементу - кожному новому "ключевику" задається своє положення, поворот, тіні. Про всі можливості програми читайте на сайті відеоредактора.

Підсумуємо

Щоб зробити якісне відео для YouTube, пам'ятайте:

 1. Реклама повинна розповідати, як продукт або послуга вирішить проблему аудиторії.
 2. Реклама повинна бути персоналізованою - для конкретної категорії людей.
 3. Реклама повинна мати конкретну мету - продати, утримати, створити трафік.
 4. Брати ідеї у конкурентів не соромно. Головне, робити краще, ніж вони.
 5. Тренди працюють. Вивчайте їх.
 6. Використовуйте креативні сценарії.
 7. Замовляти монтаж у інших дорого. Виберіть відеоредактор і монтуйте ролики самі.

Але якщо відео треба розкрутити тут і зараз, замовляйте живі перегляди у сервісу UpSocial.

( 19 )
Також рекомендуємо
Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
Тільки надійні методи розкрутки
Тільки надійні методи розкрутки
Безпечна оплата та гарантія виконання
Безпечна оплата та гарантія виконання
Позитивні відгуки наших клієнтів
Позитивні відгуки наших клієнтів
Акції та знижки на наші послуги
Акції та знижки на наші послуги