Скільки реально коштує реклама у блогерів в Instagram?

Категорії
Зміст
  1. Перелік сьогоднішніх блогерів
  2. 169 з 500 профілів (стільки ми вибрали для дослідження)
  3. Що важливо блогерам в Instagram
  4. Скільки коштує реклама в Instagram у блогера?
  5. Проміжний підсумок дослідження реклами в Instagram

Перелік сьогоднішніх блогерів

Як взагалі зрозуміти, чи адекватні гроші запитує у вас блогер за рекламу? Де та межа ціни, за якою вже починаються закидони і нереальні запити? Щоб отримати хоч якийсь грунт для роздумів, було прийнято рішення провести глобальне дослідження ринку, написавши всім блогерам відразу. Протягом трьох тижнів топ500 Insta-блогерів піддавався ретельному відбору і листи летіли в direct і на пошту. З підсумками дослідження я і пропоную ознайомитися нижче.

169 з 500 профілів (стільки ми вибрали для дослідження)

Де можна взяти ТОП500 блогерів в Instagram? В сервісі LiveDune, який став нещодавно платним. Беремо топ по місту Мінську, куди відносяться багато популярних профілі і з інших міст і починаємо дзвінки. Кожен профіль акуратненько заноситься в Google-таблицю, і починається тривале очікування. Всього за час опитування з 500 профілів в вибірку потрапило тільки 169. Деякі профілі помилково відносилися до Білорусі, інші були відверто накрученнимі або мали менше 3.000 підписників (ось таку мінімальну планку для себе встановив на старті), або ж були акаунтами зірок спорту, естради та т.д. Після кількох відмов я просто став їх ігнорувати. У сухому залишку вийшло приблизно 33% з топ500 підходять під мої запити можливого рекламодавця.

А щоб Ваш аккаунт не виглядав накрученим, треба замовляти тільки живих підписників, і не забувати що під фото повинно бути достатньо лайків і коментарів.

Через місяць після початку дослідження, двох масових розсилок в direct, на пошту, вказану в інформації профілю, і розсилки повідомлень по зазначеним сторінок в VK, відповідь я отримав лише від 96 осіб. Тобто, тільки 56% активних і великих користувачів Instagram відповіли потенційному рекламодавцеві і проявили зацікавленість в додатковий заробіток.

Я був впевнений, що великі профілі будуть відповідати швидко, тому що звернення з приводу реклами для них буденність. На момент написання статті ТОП5 профілів мені так і не відповів ні в одному з каналів, залишених для зв'язку і рекламних пропозицій.

Подібні результати мене, м'яко кажучи, розчаровують. Але навіть вони добувалися кров'ю і потом, ніж я докладно поділюся в окремому матеріалі. Назву я його мабуть 5 причин ненавидіти Insta-блогерів або відповідаємо питанням на питання. Майстер-клас по спілкуванню з рекламодавцем в Instagram. Моє відерце злоби наповнене до країв і навіть трохи переливається. Скажу лише одне, готуйтеся до того, що приблизно один з п'ятьох відповість на ваше запитання, не поставивши зустрічних. У мене є діалоги з 20-30 взаємних повідомлень, серед яких немає жодної відповіді на моє запитання, а кожне повідомлення від блогера несе зустрічне запитання. Дуже круто.

Що важливо блогерам в Instagram

Більшість плювати хотіла на те, що цікавить рекламодавця. У століття активного підкорення космосу людством будь-який лідер думок з 10к підписників в Instagram заздалегідь все знає краще за вас і ні в якому разі не стане відповідати на ваші запитання, корона ж може впасти.

Блогери не хочуть рекламувати дивні речі. Кожен другий не стане рекламувати електронні сигарети парогенератори в своєму профілі. Всі дівчата навідріз відмовляються навіть назвати ціну за рекламний пост про косметику, не знаючи виробника і конкретної товарної позиції.

Переважна частина блогерів середньої руки працюють виключно за бартером і не уявляють, скільки грошей коштує реклама насправді. Частина з них навіть не хоче отримувати гроші, тільки бартер. Багато пропонують сказати, скільки готовий заплатити я, а вони вже вирішать, погоджуватися чи ні. Якщо коротко: це все виглядає як звичайний ринок, на який вперше вийшли поторгувати звичайні люди.

А скільки коштують оті чобітки?
А скільки ти за них мені даси?

Більшість опитаних планує видалити вашу рекламу через 24 години.

Я запитував вартість розміщення рекламного поста, який буде робити безпосередньо блогер, тобто НЕ тупе розміщення моєї записи, а ще й власна фотографія з продуктом.

Скільки коштує реклама в Instagram у блогера?

Я вивів 2 ціни: середню вартість реклами за 1.000 підписників в профілі і адекватну вартість реклами за одну тисячу.

У чому їх різниця? Середня ціна обчислюється за формулою (96 цін за 1.000 розділити на 96), і назва відмінно показує її реальну цінність, близьку до нуля. Вся справа в тому, що зустрічаються індивідууми, які викочували ціну в 50 $ за рекламу в профілі з 4.000 передплатниками або 100 $ за 7.500 підписників + бартерний товар. Інша крайність це накручені профілі, які і самі знають про це, тому демпінгують. У деяких випадках ціна знижувалася до 0,15 $ за 1.000, що перебір.

Тому більш цікавою ціною для нас є адекватна вартість за одну тисячу. Вона обчислюється через відносно складну формулу із середнім значенням, середньоквадратичним відхиленням і інтервальними значеннями. Режим розумного майже-випускника фізмату вимкнений. Ця вартість вже показує більш реальне значення без максимальних відхилень від норми.

Отже, середня ціна реклами за 1.000 склала 2,28 $.

Адекватна вартість реклами за 1.000 підписників склала 1,4 $.

Проміжний підсумок дослідження реклами в Instagram

Я прекрасно розумію різницю між реальністю і середньою температурою по лікарні. Мінімум у половини з опитаних мною блогерів я б в житті не замовив рекламу, простіше розкидати гроші в повітря, хоча б красиво. Пара людина мене дійсно зацікавила для співпраці, але надати дані по географії своєї аудиторії або не могли, бо не вміли, або банально не хотіли. Ринок все ще дикий, як лісу в Сибіру.

І не поспішайте мені розповідати про різну вартість аудиторії в Instagram, в стилі блогер пише про міські магазини vs паблік зі смішними картинками. У першому випадку ціна буде на порядок більше, але грунт, на якій ми з вами стоїмо, повинна все ж бути. І для рекламодавців, і для юних блогерів, які не знають, скільки запросити за свої послуги.

Усе пізнається в порівнянні.

( 24 )
Також рекомендуємо
Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
Тільки надійні методи розкрутки
Тільки надійні методи розкрутки
Безпечна оплата та гарантія виконання
Безпечна оплата та гарантія виконання
Позитивні відгуки наших клієнтів
Позитивні відгуки наших клієнтів
Акції та знижки на наші послуги
Акції та знижки на наші послуги